ICT metodik (koordinátor)

Anketa
Jaký je Váš vztah k ICT metodikům?

ICT metodik (9933 hl.)
 
Školitel metodiků (8105 hl.)
 
Učitel (8041 hl.)
 
Ostatní (7636 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 33715
Kontaktní údaje
Adresa:
Gymnázium Cheb
Nerudova 7
P.O.Box 20
350 40 Cheb

Redaktor:
Roman Úlovec
Skype: ulovec
603 759 004
ulovec@gymcheb.cz

Administrátor:
Filip Novák
admin@gymcheb.cz

Grafik:
Zbyšek Ouhleda
Export
téma * Věda pro život, život pro vědu
Vydáno dne 24. 02. 2015 (3276 přečtení)

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky

 

(řešený v rámci programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, prioritní osa Terciární vzdělávání, výzkum a vývoj, v období březen 2014 až červen 2015).
Základním cílem projektu Věda pro život, život pro vědu je systematická podpora vzdělávání v přírodovědných a technických oborech a jejich popularizace v Ústeckém a Karlovarském kraji. Projekt inovativně propojuje všechny subjekty ve vzdělávacím řetězci od pracovníků vysokých škol přes pedagogy středních a vyšších odborných škol až k jejich studentům a žákům. Jednotlivé stupně vzdělávání, jejich akademické pracovníky, učitele, studenty a žáky reprezentuje sedm vzdělávacích institucí z obou krajů: 

 

Koordinátorem projektu je Centrum pro studium vysokého školství, v.v.i., Praha.    

 

Partneři projektu jsou kromě Gymnázia Cheb také

 

•    Fakulta výrobních technologií a managementu (Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem,
•    Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického v Praze, pracoviště Děčín,
•    Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní, Děčín,
•    Gymnázium Děčín,
•    Střední škola technická, gastronomická a automobilní, Chomutov

•    Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov.

 

Projekt využívá řady přednášek nad rozsah výuky, exkurzí, diskusí s odborníky a také sociologického výzkumu žáků a studentů. Sociologický výzkum v rámci projektu probíhá ve spolupráci se středními školami v Chebu, Sokolově, Chomutově a Děčíně.  V  některých případech jde o zcela unikátní šanci pro žáky a studenty vyjádřit se ke svému studiu, ke své budoucnosti, dát osobě slyšet svým učitelům a školám. Právě zjištění skutečných záměrů a zájmů studentů je nejvhodnějším východiskem pro to, aby byli ochotni přistoupit na varianty zvýšení zájmu o technické a přírodovědné obory. Zároveň jde o otázky, které se přímo týkají jejich osobního rozvoje, jejich cílů a hodnot. Tedy skutečností, které budou pro ně v životě rozhodující, byť si dosud jejich váhu třeba ani neuvědomují. Výzkum se uskutečňuje na všech partnerských středních školách a na vyšší odborné škole a jeho realizátorem Centrum pro studium vysokého školství, v.v.i.   

 

Ve výzkumu bylo osloveno asi 900 respondentů a srovnání výsledků mezi jednotlivými školami bude velmi důležité.  Vzhledem k rozsahu výzkumu budou výsledky prezentovány až tomto kalendářním roce. Pak s nimi určitě naše čtenáře seznámíme. 

 

Odborníci z Centra pro studium vysokého školství, v.v.i. zároveń přednášeli žákům chebského gymnázia o tom, jak se sociologický výzkum dělá. Také proto, aby sami studenti mohli zpracovat vlastní sondy, vlastní hlubší pohledy do sociálních problémů a vztahů, v nichž žijí.  Znalosti by jim mohly umožnit lepší orientaci a snadnější rozhodování nejen o budoucím studiu, včetně případného zaměření technického či přírodovědného obory, ale také o následném působení v místech, odkud pocházejí, která potřebují příliv dalších vzdělaných občanů.

 

Mimo jiné aktivity se  už uskutečnili zahraniční i tuzrmské exkurze žáků a učitelů, které byly všemi účastníky hodnoceny velice kladně. Čekají nás ještě přednášky odborníků (zítra se například uskuteční přednáška o Hi-Tech přístroje v praxi vedená doc. Ing. Martinem Novákem, Ph.D. zaměřená na použití termokamery a vysokorychlostní kamery) a soutěž studentských prací. 

ESF
( Celý článek | Autor: Úlovec Roman | Informační e-mailVytisknout článek )

Vyhledávání
Zmeškali jste něco?
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist