ICT metodik (koordinátor)

Anketa
Jaký je Váš vztah k ICT metodikům?

ICT metodik (9984 hl.)
 
Školitel metodiků (8155 hl.)
 
Učitel (8093 hl.)
 
Ostatní (7659 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 33891
Kontaktní údaje
Adresa:
Gymnázium Cheb
Nerudova 7
P.O.Box 20
350 40 Cheb

Redaktor:
Roman Úlovec
Skype: ulovec
603 759 004
ulovec@gymcheb.cz

Administrátor:
Filip Novák
admin@gymcheb.cz

Grafik:
Zbyšek Ouhleda
Export
téma * Chemické pokusy s laboratoří i bez ní
Vydáno dne 26. 06. 2008 (30625 přečtení)

Nedílnou součástí výuky chemie tvoří chemické pokusy. Těm, kdo laborují pravidelně, se možná budou hodit některé z návodů publikovaných na různých webových stránkách.

Všem jsou určeny odkazy na videa pokusů nebo programy se simulacemi či animacemi.Videa pokusů

 

http://chemie.gfxs.cz/index.php?pg=videa&id=3 - web „Chemický vzdělávací portál“, mezi dalšími kapitolami také „Videa pokusů“ s 30 pokusy z anorganické chemie, u každého pokusu je uveden návod k provedení včetně vysvětlení principu a doplnění chemické rovnice.

 

http://www.uni-regensburg.de/Fakultaeten/nat_Fak_IV/Organische_Chemie/Didaktik/Keusch/D-Video-d.htm - stránky P. Keusche z Univerzity v Regensburku s velkým množstvím pokusů z organické chemie dále přehledně tématicky roztříděných (zajímavé např. pokusy „všedního dne“ – reakce s využitím běžně dostupných chemikálií – potravin), každý pokus zpracován jako u předešlého odkazu.

 

http://www.jergym.hiedu.cz/~canovm/vyhledav/chemici3.html - chemický web ze stránek Gymnázia & SOŠPg Liberec. Videa, která jsou přímo uložena na těchto stránkách, nemají uvedený žádný další komentář ani popis, kromě toho jsou zde další odkazy na videa ze stránek http://www.webelements.com.

 

http://www.lehrer-online.de/video-chemie.php - adresy na další internetové prameny s videonahrávkami chemických experimentů (obsahuje i odkaz na pokusy z organické chemie, viz výše).

 

 

Návody k provedení laboratorních prací

 

http://www.gbn.cz/grant/ - soubor návodů na laboratorní práce na stránkách Gymnázia v Benešově v podobě dokumentu .pdf, výběr pokusů z obecné, anorganické a organické chemie a biochemie.

 

http://www.spst.cz/cze/index.php?section=study&action=laboratory_tests – stránky SPŠ Třebíč, návody na lab. práce seřazené do tří souborů odpovídajícím studijním ročníkům, tématicky se jedná o pokusy z obecné, anorganické a organické chemie.

 

http://chemie.gfxs.cz/index.php?pg=laborky – soubor pokusů všech základních oborů chemie vyučovaných na SŠ, součást stránek chemického vzdělávací portálu Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci.

 

 

Modely, animace a simulace průběhu chemických reakcí

 

Animace a simulace chemických pokusů, stránky Univerzity v Iowě, http://www.chem.iastate.edu/group/Greenbowe/sections/projectfolder/simDownload/index4.html, pokusy z oborů elektrochemie, redoxní titrace, termochemie, chemická kinetika, práce s plyny, stechiometrie, chemické reakce a další.

 

Model fungování jaderné elektrárny ze stránek ČEZu: http://www.cez.cz/cs/energie-a-zivotni-prostredi/jaderna-energetika/interaktivni-model-je-jak-funguje-jaderka.html

 

Program titrace - http://edu.uhk.cz/titrace/ , doplněno studijním materiálem o acidobazických titracích, navíc také přehled dalších zajímavých odkazů.

 

Virtuální laboratoř - http://www.virtlab.com/main.aspx - simulace průběhu titrace včetně zápisu hodnot a výpočtů měnícího se pH.( Celý článek | Autor: Millionová Hedvika | Informační e-mailVytisknout článek )

Vyhledávání
Zmeškali jste něco?
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist