ICT metodik (koordinátor)

Anketa
Jaký je Váš vztah k ICT metodikům?

ICT metodik (9983 hl.)
 
Školitel metodiků (8155 hl.)
 
Učitel (8093 hl.)
 
Ostatní (7658 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 33889
Kontaktní údaje
Adresa:
Gymnázium Cheb
Nerudova 7
P.O.Box 20
350 40 Cheb

Redaktor:
Roman Úlovec
Skype: ulovec
603 759 004
ulovec@gymcheb.cz

Administrátor:
Filip Novák
admin@gymcheb.cz

Grafik:
Zbyšek Ouhleda
Export

Počet zobrazených článků: 12 (z celkem 12 nalezených)

Animace, virtuální laboratoř
(Millionová Hedvika, Biologie, 26.06.2008)

V článku naleznete tipy na několik webových stránek nabízejících zpracování témat, která si většinou nejde (z různých důvodů) „osahat“. V první části jsou to animace použitelné pro výklad kapitol především z molekulární biologie a genetiky, ve druhé názorně zaznamenané dvě pitvy živočichů.


Počítač a výuka biologie
(Millionová Hedvika, Biologie, 22.06.2008)

Článek nabízí několik vybraných odkazů na zajímavé biologické projekty využitelné pro výuku.


Komentovaný soubor vybraných mikroskopických preparátů
(Millionová Hedvika, Biologie, 13.06.2008)

Seznámení s e-learningovým kurzem určeným gymnaziálním studentům biologie a jejich vyučujícím. Popisované biologické preparáty spadají do oborů botanika, histologie a geologie.


Původní varianta kurzu byla vytvořena v prostředí LMS Unifor. Kromě textové části obsahuje pro každou kapitolu zpracované souhrny použité literatury a webových stránek, které mohou sloužit jako zdroje dalších informací. Je možné si odsud stáhnout si pro vlastní potřebu všechny fotografie v původním rozlišení a součástí každé kapitoly je několik krátkých příprav pro použití s interaktivní tabulí vytvořených v softwaru SMART Notebook. Po převedení do prostředí Moodle tvoří jádra kapitol opět studijní texty, které jsou v tomto případě doplněny o úkoly a testy. 


Školní naučná stezka Zlatý vrch
(Millionová Hedvika, Biologie, 13.06.2008)

Seznámení s obsahem e-learningového kurzu „Školní naučná stezka Zlatý vrch“, který vznikl jako „nadstavba“ školní naučné stezky vedoucí jedním z chebských parků.


Elektronické atlasy všeobecné a "ostatní"
(Millionová Hedvika, Biologie, 03.06.2008)

První část tvoří odkazy na několik všeobecných fotografických atlasů. Mezi „ostatní“ jsou v druhé části zařazené atlasy, které se tématicky nehodily do žádného z dosud publikovaných přehledů. Jedná se o dva atlasy mikrofotografií, dva věnované anatomii (všechny čtyři psané anglicky) a tečkou je atlas mineralogický.


Zoologické elektronické atlasy
(Millionová Hedvika, Biologie, 16.04.2008)

Výběr českých elektronických atlasů z oboru zoologie.


Botanické a mykologické elektronické atlasy
(Millionová Hedvika, Biologie, 07.04.2008)

Každý z nás si určitě alespoň jednou položil otázku: „A jak vlastně vypadá…?“ Jednoduchou odpověď mohou kromě univerzálního vyhledávače Google poskytnout dazabáze (atlasy) organismů. Odkazy na několik zajímavých českých elektronických atlasů z oborů botaniky a mykologie najdete v článku.


Elektronické určovací klíče
(Millionová Hedvika, Biologie, 20.02.2008)
Jako praktická pomůcka biologů pro určování organismů slouží určovací klíče. K doplnění školní knihovničky je možné využít určovací klíče dostupné na internetu. Následující článek obsahuje odkazy na několik elektronických určovacích klíčů zpracovaných v češtině.

Škola hrou
(Millionová Hedvika, Biologie, 22.01.2008)
Počítačové hry považované často pouze za žrouty času lze s úspěchem vyžít také jako doplněk a oživení výkladu, jako simulátory reálných situací nebo pro motivaci žáků během výuky či při jejich domácí přípravě. Tipy na několik her a hříček s biologickou tématikou najdete v následujícím článku.

Žabák putuje.
(Zůzova Helena, Biologie, 20.11.2007)
Vytvořený kurz v LMS Moodle Žabák putuje je určen pro rozvoj tvořivosti žáků 6. ročníku ZŠ praktické ve výuce informační a komunikační technologie a má pozitivně ovlivňovat u žáků rozvíjení klíčových kompetencí s uplatněním širokého spektra dovedností.

Naučná školní ministezka v Moodle
(Fecková Dana, Biologie, 13.11.2007)
Současným trendem ve školství je podpora environmentální výchovy. Pokusila jsem se vytvořit virtuální naučnou stezku, která vychází z konkrétního přírodního prostředí, ale není závislá na počasí a ročním období a je vždy k dispozici pro výuku i poučení.

Zvířata virtuální a skutečná
(Millionová Hedvika, Biologie, 07.10.2007)
Jednou z možností, jak přiblížit nebo zpestřit vykládanou látku zoologie, je ukázka živých zvířat. Roli prostředníka sloužícího tomuto účelu mohou hrát například zoologické zahrady. Souhrn toho, co lze vyčíst z webových stránek našich ZOO, najdete v článku.

Vyhledávání
Zmeškali jste něco?
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist